Kanados sfinksai

Apie veislę

Išvaizda.

Vidutinio dydžio įspūdingos išvaizdos beplaukė katė, turinti raukšlėtą odą, dideles ausis, ilgą uodegą ir aptakų raumeningą kūną. Liečiant ji yra šilta ir švelni. Gali turėti šiek tiek plaukelių ant snukučio, ausų, pėdų, uodegos ir stuburo. Galimos įvairios spalvų variacijos, nes jų oda yra tokia, koks turėtų būti jas dengiantis kailis: nuo baltos iki juodos, nuo vienspalvės iki labai margos. Išvaizdos standartas pagal TICA (The international cat association)Sphynx Presentation 2021 (tica.org)

Charakteris.

Tai katė-šuo, nes yra ištikima, draugiška ir mylinti. Ji sekios paskui tave po namus ir stengsis įsitraukti į viską, ką darai, žinoma pasinaudodama bet kokia galimybe atsigulti ant peties ar susirangyti tau ant kelių. Kad ir kokia smalsi, protinga ir energinga ji yra, dažnai tampa tiesiog “rankinuku”. Paprastai gerai sutaria su vaikais, kitais augintiniais.

Ypatybės.

Tai yra išskirtinai namuose laikoma katė, kurios nepatartina išleisti į lauką. Kanados sfinkso katės neturi kailio, jos praranda kūno šilumą lengviau nei katės su kailiuku, dėl šios priežasties jos yra šiltos ir linkusios ieškoti šiltų vietų, labai mėgsta kontaktą su žmogumi ar kitu sfinksu.

Priežiūra.

Sfinksų kačių oda paprastai būna riebi, todėl jas reikia reguliariai maudyti. Taip pat reikia imtis ypatingų atsargumo priemonių, kad šios katės būtų apsaugotos nuo saulės nudegimo ir odos pažeidimų bei nuo šaltos temperatūros. Taigi vasarą - kremas nuo saulės, o žiemą - dailūs ir šilti rūbeliai. Taip pat kas savaitę reikia tikrinti ausis, ar nesusikaupė vaško, ir prireikus švelniai nuvalyti vatos tamponėliu, pamirkytu švelniame ausų valymo tirpale.

Dažniausiai pasitaikančios sveikatos problemos.

Iš esmės Kanados sfinksai yra stipri ir ištverminga veislė.

Bet šiems katinams yra būdinga hipertrofinė kardiomiopatija (arba HCM). Tai liga, sukelianti širdies raumens sustorėjimą, o vėliau ir širdies nepakankamumą. Ją galima nustatyti atliekant echokardiogramą.

Rečiau pasitaikančios ligos yra susijusios su jų oda (tokias kaip pigmentinė dilgėlinė) ir periodonto ligos, todėl reikia reguliariai tikrinti jų širdies, odos bei dantų sveikatą pas veterinarą.

Ar veislė tinka alergiškiems žmonėms.

Nors Sfinkso kailis yra labai trumpas ir plonas, jis nėra hipoalergiškas. Alergines reakcijas dažnu atveju net gi lemia ne kailio ilgis ar tankumas, o baltymas Fel d1, randamas katės seilėse ir riebalinėse liaukose. Tad jei esate alergiškas pirmiausia reikia nustatyti kam būtent – plaukui ar baltymui, o tada svarstyti ar verta įsigyti sfinksą.

Veislės istorija.

Nors iš pažiūros šios katės nukelia į senovės Egipto laikus ir primena Egipto dievą Bastetą, kuris turėjo žmogaus kūną ir katino galvą – su senove ši veislė neturi nieko bendro. Sfinksai yra kilę iš Kanados naminės katės, kuriai  1966 m. dėl savaiminės mutacijos gimė du beplaukiai kačiukai. Veislė išveista dirbtiniu būdu ir pirmą kartą įregistruota 1998m. Amerikoje. Tad yra viena jauniausių veislių pasaulyje.

 

Ar turite kokių nors klausimų?

Susisiek su manimi!